Nancy Faeser német belügyminiszter pénteken Berlinben hangoztatta, hogy ha még többen menekülnek Európába az egy éve tartó ukrajnai háború elől, a menekültek igazságos elosztására van szükség az Európai Unión belül. Faeser kiemelte, hogy a 40 millió lelket számláló Lengyelország eddig 1,5 millió ukrajnai menekültet fogadott be, Németország pedig a maga 84 milliós lakosságával egymillió, háború elől menekülő embernek nyújtott menedéket, ellenben a 47 milliós Spanyolország mindössze 160 ezer menekültet fogadott be.
Faeser szerint ez nem mehet így tovább és nagyobb szolidaritásra szólított fel Európán belül. Ugyanakkor a német tartományok egyre nagyobb nyomást helyeznek a szövetségi kormányra, hogy több segítséget kapjanak a menekültek ellátására. Markus Lewe, a német városok és települések érdekvédelmi szervezetének elnöke szerint a lakosság szerencsére továbbra is örömmel nyújt segítséget az országban menedéket keresőknek, de szükségük van segítségre, hogy ez így is maradjon. A belügyminiszter egyúttal Lengyelország és Németország jelentős szerepét emelte ki az EU-ba érkező ukrajnai menekültek körülbelül felének fogadásában.
Nancy Faeser német belügyminiszter sürgeti a menekültek igazságos elosztását az Európai Unión belül, amelyet az egy éve tartó ukrajnai háború miatt Európába menekülők számának növekedése tesz szükségessé. A miniszter külön kiemelte, hogy Lengyelország és Németország jelentős szerepet játszott a menekültek fogadásában, ám a többi országoknak is felelősséget kell vállalniuk az igazságos elosztás érdekében. Faeser szólított fel nagyobb szolidaritásra Európán belül, míg Markus Lewe, a német városok és települések érdekvédelmi szervezetének elnöke szerint a lakosság szerencsére továbbra is örömmel nyújt segítséget az országban menedéket keresőknek, de szükségük van segítségre, hogy ez így is maradjon. A német belügyminiszter kijelentéseit kísérte, hogy az ukrajnai háború elől Európába menekülők száma folyamatosan növekszik, ezért igazságos elosztásukra minden uniós országnak felelősséget kell vállalnia.