Az országot újraindítani és megerősíteni csak az emberekkel együtt lehetséges, ezért a gazdaságot érintő fontos kérdések is a nemzeti konzultáció részei lesznek – közölte a Fidesz kommunikációs igazgatója az MTI-hez pénteken eljuttatott videónyilatkozatban.
Hollik István célként jelölte meg, hogy a koronavírus-járvány után a magyar gazdaság erős, versenyképes és válságálló is legyen. Hozzátette: a kormány ezt úgy akarja elérni, hogy tovább csökkenti az adókat, 200 ezer forintra emeli a minimálbért és a gazdaság jó teljesítménye esetén a családoknak visszaadja az idén befizetett személyi jövedelemadót.
A kormánypárti politikus szerint vannak azonban, akik mást gondolnak a gazdaságpolitikáról. Úgy fogalmazott: a Gyurcsány Ferenc által vezetett baloldal programjából tudjuk, hogy ők adót emelnének, thoughts az emberek, thoughts a vállalkozások számára, eltörölnék az otthonteremtési támogatásokat, azaz visszahoznák a megszorításon alapuló politikájukat. „Ezt már jól ismerjük a 2010 előtti időkből” – tette hozzá.
Kijelentette: ezért ezek a fontos, gazdaságot érintő kérdések is a nemzeti konzultáció részei lesznek. A politikus egyúttal mindenkit arra biztatott, hogy mondja el a véleményét. Hozzunk létre egyetértést az adócsökkentésben és a családok támogatásában! – zárta szavait.
Dömötör Csaba közösségi média felületére feltöltött videójában hangsúlyozta: várják a véleményeket a családi adóvisszatérítéssel kapcsolatban. Ennek lényege, hogy amennyiben idén Magyarország eléri az 5,5 százalékos gazdasági növekedést, akkor a gyermeket nevelő családok visszakaphatják a 2021-ben befizetett jövedelemadójukat az átlagbér adószintjéig.
Egy kérdés a munkát terhelő adókra vonatkozik, amelyek jelentősen csökkentek az elmúlt években – emelte ki. Egy másik kérdés arról szól, hogy kapjanak-e alkotmányos védelmet a családtámogatások és a nyugdíjak.
Arra is kíváncsi a kormány, hogy a magyarok támogatják-e a hitelmoratórium további meghosszabbítását.
A minimálbérrel kapcsolatban is várják a válaszokat: a magyarok támogatják-e, hogy annak összege 200 ezer forintra emelkedjen. Ez a lépés azt szolgálná, hogy a gazdasági növekedésből ne csak a vállalatok részesüljenek, hanem a családok is.
A fenti intézkedések több millió magyar ember életét érintik, ezért is biztatnak mindenkit arra, hogy mondja el a véleményét – mondta az államtitkár.
A címlapfotó illusztráció.