Adrien Beauduin 2017-ben és 2018-ban tanult gender studies mesterképzésen a Közép-európai Egyetemen. A hatóságok 2018 decemberében őrizetbe vették egy kormányellenes tűntetésen.
A vádakat ugyan két évvel később ejtették, de egy eljárás még folyik ellene. Mint az kiderült, több, mint 300 célpont szerepelt Magyarországról a Pegasus adatbázisában, és köztük van a kanadai származású Adrien is. A listát a nemzetközi tényfeltáró csapat vasárnap este tette közzé.
Főként újságíróként tevékenykedik a belga Le Soirnál, és bár a telefonjának a vizsgálata nem mutatta ki egyértelműen, hogy feltörték, de az Al biztonsági csapata nála is talált arra utaló nyomokat, hogy a behatolást viszont megkísérelték.
Beauduin most a 444-nek elmondta, hogy nem lepte meg az, hogy figyelik.
„Nem voltam meglepve, mivel az Orbán-rendszer nem sokat törődik a jogszerűséggel. Ráadásul miután a letartóztatásból elengedtek, később civil ruhás rendőrök követtek egy másik tüntetésre. A szakértői vizsgálat szerint biztosan megpróbáltak hozzáférni a mobilos adataimhoz. Képesek voltak rá, ha nem tették, annak csak az lehetett az oka, hogy rájöttek, egyáltalán nem vagyok érdekes a számukra. Nem is szeretném összehasonlítani a saját helyzetemet a lehallgatott újságírókéval és másokkal, akiknek tényleg fontos szerepük van Magyarországon.”
Azt mondta, gondolkozik jogi lépések megtételén, mert nem tartaná jónak, ha a kormány ezt is, mint mindent mást, megúsznák. Erre pedig sajnos elég nagy esély van, de bízik benne, azok a magyarok, akik érintettek az ügyben, harcolni fognak az igazságért.
Forrás: HVG