Sokan úgy vélik, hogy a tiszacsermelyi óvodának nem új játszótérre van szüksége, sokkal inkább beltéri felújításra.
Tiszacsermely Bodrogköz legfiatalabb faluja, 1948-ban jött létre, miután sokan települtek ide a kiváló minőségű termőföld miatt.
„Nagyon jó földek vannak errefelé, tulajdonképpen ennek köszönheti az egykori tanyaközpont, hogy faluvá lett” – mondja Kecsmár István, Tiszacsermely polgármestere.
A közfoglalkoztatás ad munkát a helyieknek. A környéken nincs túl sok munkalehetőség, ezért csökken folyamatosan a népesség, de ez nem csupán Tiszacsermely problémája, hanem az egész régióé. A művelődési házat tavaly újították fel szintén a közfoglalkoztatáson belül 17 millió forintból.
Igaz a falu tagja a Magyar Falu Programnak, de általánosságban a magyar falvaknak sokkal több támogatásra lenne szükségük. Takács Katalin intézményvezető egy óvodapedagógussal, Ildikóval és egy dadussal, Marikával karöltve nap mint nap azon fáradozik, hogy a gyerekeknek a fejlődésükhöz és az óvodai jóllétükhöz elengedhetetlen eszközöket biztosítani tudják.
Az óvoda kap segítséget az Örökbe fogadok egy ovit szervezettől, egy sárospataki óvodától pedig kaptak használt bútorokat. Katalin dolgozóasztala a gyönyörűen, mindig az évszakokhoz, az ünnepekhez öltöztetett csoportszoba egyik sarkában kapott helyet.
Itt intézi az intézmény ügyeit, miközben tőle egy méterre már a zajos óvodai élet zajlik. A gyerekek ebben a helyiségben játszanak, rajzolnak, étkeznek, alszanak.
Az óvoda az udvara miatt kapott nagy visszhangot, ám egyáltalán nem olyan drasztikus a helyzet, mint az sokan lefestették. Természetesen sokan megbotránkoztak a traktor gumikon, viszont így valóban biztonságosabb lett az udvar. Átmeneti megoldásnak pedig kifejezetten ötletes.