Megint veszteséget mutat az üzleti terv.
A Világgazdaság cikkéből kiderült, hogy 26 milliárd forintos veszteséget mutat a BKV 2022-es üzleti terve. Erre egy, a Fővárosi Közgyűlés elé beterjesztett, majd a tárgyalás előtt visszavont dokumentum alapján hivatkoznak. Karácsony Gergely főpolgármester ígérete alapján az április 27-i közgyűlés legfontosabb témája lesz a fővárosi tömegközlekedés gazdálkodása.
Kiss Ambrus polgármester-helyettes azzal magyarázta a csúszást, hogy át kell gondolni az olyan kockázatokat, mint például az energiaárak növekedése vagy az általános drágulás. Hozzátette azonban, hogy jövő héten sem lesz több pénze a fővárosnak és nem tudnak 50 milliárd forintot hirtelen előteremteni.
Az előzetes, 2021 szeptemberi üzleti tervében a BKV még 162 milliárd forintnyi közszolgáltatási díjjal számolt (ezt az önkormányzat fizeti a cég által nyújtott szolgáltatás fejében a BKK-n keresztül, amely a főváros nevében a szolgáltatást megrendeli), ez fedezetet biztosított többek között a működési költségek indokolt növekedésére. Budapest anyagi nehézségeire tekintettel azonban októberben 141 milliárd forintra csökkentették a 2022-es közszolgálati díjat.
Budapestről körülbelül 100 milliárd forint párolgott el az elmúlt két évben, amihez nagyban hozzájárultak a kormány koronavírus-járvánnyal kapcsolatos intézkedései. A járvány miatt az utasszám is visszaesett, a turisták is elmaradtak, így a menetdíj bevétel kiesés is nehezít a helyzetükön. Az infláció is terheli a fővárost, főleg az energiaköltségek. A BKV nagykereskedelmi áron veszi az üzemanyagot, így az árstop sem jelent segítséget.